Şeker

post image

şeker hastalığı
Vücudun şeker yakmasında ortaya çıkan bozukluğun neden olduğu bir hastalıktır. Tıp dilinde diabet denir. Pankreas, kandaki şeker miktarını kontrol eden ve adına insülin denilen bir madde salgılar. Pankreas bu görevini yerine getirmezse, kandaki fazla şeker, karaciğere depo edilir. Aç karnına alınan 100 gram kanda 80 miligram şeker vardır. Bu miktar yemekten 1-2 saat sonra 140 miligrama kadar yükselir. Kandaki şeker miktarı hastalığın durumuna göre aşağıdaki gibi tespit edilir. şeker durumu Açken Yemekten 1-2 saat sonra Normal kimselerde 80 mg. 140 mg. Orta derecede 130 mg. 190 mg. Ağır derecede 160 mg. 215 mg. 2 çeşit şeker hastalığı vardır. – şekersiz Diabet : Hipofiz bezinin arka tarafından salgılanan antidiüretik hormonun yetmezliği sonucu ortaya çıkan bu çeşit şeker hastalığına, tıp dilinde diabetes insipidus denir. – şekerli Diabet :Pankreasın salgıladığı insülin yetmezliği sonucu ortaya çıkan bu çeşit şeker hastalığına, tıp dilinde diabetes mellitus denir. şeker hastalığını doğuran nedenler dengesiz beslenme, şişmanlık veya sinir bozukluğudur. Bazı kimselerde de irsiyet önemli bir rol oynar. Hastalığın başlangıcında çok yemek ve su içmek ihtiyacı vardır. İdrar miktarı da artar. Kadınların idrar yapma yerlerinde kaşıntı vardır. Ayrıca devamlı yorgunluk hali görülür. İleri safhada devamlı baş ağrısı, el ve ayak titremeleri, iştahsızlık, aseton kokusuna benzer nefes kokusu, ter kokusu, adele krampları, hafıza zayıflığı, kısmi veya tam felç, iyileşmeyen yaralar ve uykuda sayıklama görülür. şeker hastalığı tedavi edilmezse sonuç damar sertliği, kalp yetmezliği, göğüs anjini, görme zayıflığı, katarakt, karaciğer hastalıkları, siroz olabilir. İki çeşit şeker koması vardır. – Diabetik Koma :Daha ziyade şeker hastalarında görülür. Nedeni, insülin verme zamanını geçirmek, gerektiğinden az miktarda insülin vermek, bağırsak iltihabı, bademcik iltihabı, grip veya iyileşmeyen yaralardır. – şeker Eksikliği Koması : Tıp dilinde hipoglisemi adı verilen bu çeşit koma, terleme, titreme, çırpınma huzursuzluk, şiddetli açlık, ve aşırı duygusallıkla başlar. Nedeni, fazla miktarda insülin vermek veya çok miktarda karbonhidratlı yiyeceklerle beslenmektir. şeker hastaları haftada en az iki kere ılık banyo yapmalıdır ve sonra da vücutlarının her tarafını ılık bir havlu ile ovmalıdır. Kabız veya ishal olmamalıdırlar. Perhiz yapmalıdırlar. Erken yatıp erken kalkmalıdırlar. Ağız, boğaz ve diş sağlığına aşırı özen göstermelidirler. Masaj, beden hareketleri ve açık havada yürüyüşü ihmal etmemelidirler.

 

Tedavi Edici Bitkiler
 • ARDIÇ
 • HİBİSKUS
 • MERSİN YAPRAĞI
 • ÖKSE OTU
 • SARMAŞIK YAPRAĞI
 • TAVŞAN MEMESİ
 • TARÇIN
 • SUMAK
 • BADEM
 • ÇİLEK
 • SALATALIK
 • ERİK
 • KESTANE


“Şeker” için 4 cevap

 1. cahit yikilmaz dedi ki:

  slm lar ben 20 yildir diyabet 2 hastasiyim sundugunuz bitkiler veya sizlerin hazirladigi bitkilerle iyilesmem mumkunmu bu arada tansiyon ve kolestrolumda var cvp verirseniz sevinirim saygilarimla!

  • Yönetici dedi ki:

   Merhaba Cahit Bey, hastalığınızın tedavisinde yardımcı olacak karışımlarımız mevcut. Detaylı bilgi ve sonuçlarınız için bizi aramanız gerekmektedir. Telefon numaramız ; (0224) 361 24 81

 2. Cemil AKSU dedi ki:

  Ben tavsiye üzerine çay getirtim ayrıca ekşi erik ezmesi ile bı bitkiye başladığımda şeker,m 200-250 arası idi aç karnına 160-180 di düzenli içiyorum bende arkadaşlara tavsiyede bulunuyorum kullanın diye fakat kullandıktan sonra 400-500 arası çıkmaya ba,şadı aç karnına 300-350 arası 0lmaya başladı moralım bozuk ayak altları yanmaya başladı fakat ben inatla devam ediyorum kullanmaya acaba gerçekten iyi gelecekmi Ahmet bey ile telefonla görüşmem sonucu tedavi iyi işareti verdi bu konuda yardımlarınızı bekliyorum erik ezmesi azaldı çay henüz var tavsielerinizi bekliyorum selamlar

  • admin dedi ki:

   Merhabalar Cemil Bey, öncelikle geçmiş olsun. Konu hakkında tekrar bilgi almak isterseniz Ahmet Bey’i arayabilirsiniz. Web site üzerinden sadece belirli yönlendirmeler yapabiliyoruz, kendisi ile görüşmeniz daha doğru olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir